Interwencje (wybrane)

3 sierpnia, o godz. 10:19 zostaliśmy zaalarmowani do wypadku drogowego w miejscowości Liszki. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jego wyniku trzy osoby zostały poszkodowane, w tym jedno dziecko, do którego konieczne było wykonanie dostępu narzędziami hydraulicznymi, następnie zostało przekazane zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną z pierwszych osób udzielających pomoc przed przyjazdem służb był Naczelnik OSP Kryspinów, który był w pobliżu zdarzenia i po kontakcie telefonicznym z dyspozytorem SKKM udał się od razu na miejsce.

Wydarzenia

Nasza jednostka została doposażona w kolejny automatyczny defibrylator zewnętrzny Philips FRx. Serdecznie dziękujemy "św. Mikołajowi" Urządowi Gminy Liszki za ufundowanie sprzętu!

Niezwykle miło nam poinformować, że do grona wspierających naszą jednostkę dołączyły Delikatesy Premium Kryspinów. Jest to kolejna firma, której zależy na rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Kryspinowie, a bezpieczeństwo mieszkańców gminy Liszki nie jest obojętne. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

Dzięki konkursowi grantowemu Wspieramy Sąsiadów organizowanemu przez Kraków Airport OSP Kryspinów została wyposażona w nową motopompę szlamową usuwania skutków powodzi oraz lokalnych podtopień marki Honda WT 40X o wydajności 1600l./min. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych było aż 71 wniosków grantowych, których wyłoniono 11 zwycięskich inicjatyw lokalnych. Komisja konkursowa – w skład której po raz pierwszy w tym roku weszli przedstawiciele gmin Liszki i Zabierzów – oceniała m.in. dotychczasowe doświadczenie organizacji, sposób promocji Kraków Airport, wkład własny, ale przede wszystkim społeczne znaczenie projektów, uwzględnienie potrzeb lokalnej społeczności, ich nowatorstwo czy trwałość rezultatów. 27 czerwca 2017 roku w siedzibie Kraków Airport uodbyło się uroczyste podpisanie umowy na dotację dla OSP Kryspinów w ramach tej edycji konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”, a nowy sprzęt jest już w naszym posiadaniu. Nasi druhowie już się z nim zapoznali oraz zostali przeszkoleni z jego użycia.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania