Interwencje (wybrane)

1 grudnia o 17.04 SKKM zadysponowało naszą jednostkę do wypadku drogowego w Cholerzynie. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy zderzenie dwóch samochodów z jedną osobą poszkodowaną, która opuściła pojazd o własnych siłach. Na miejscu: JRG-3 GBA (307-21)OSP Kryspinów GCBARt, SLRr, OSP Mników GBA, SLRt, ZRM K01 07, Policja.

19 listopada o 14.40 zostaliśmy zadysponowani przez SKKM do wypadku na łuki drogi 780 w naszej miejscowości. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów, dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitali.

17 października o 17.51 zostaliśmy zadysponowani przez SKKM do zdarzenia drogowego na autostradzie A4 (404,5 km). Do akcji wyjechaliśmy zastępem GCBARt, po dotarciu na miejsce zastaliśmy kolizję drogową z udziałem dwóch samochodów - kierowca samochodu osobowego (pod wpływem alkoholu) uderzył najpierw w barierki, a następnie w inny samochód, po czym próbował pieszo uciekać z miejsca zdarzenia.Oprócz nas w akcji brały udział dwa zastępy z JRG-3.

5 października, o godz. 7:11 SKKM wysłało nas do Piekar, gdzie samochód osobowy wpadł do wyrobiska przy budowie mostku przejazdowego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu czy nie ma osób poszkodowanych.Siś.:GCBARt OSP Kryspinów 2 radiowozy policji.

21 września, kilkanaście minut po godz. 12, zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego w Piekarach, z informacji, które uzyskaliśmy od dyspozytora wynikało, że jest osoba zakleszczona. Po przyjeździe na miejsce, wspólnie z zastępem OSP Liszki, przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz lądowania śmigłowca LPR, udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej uwięzionemu kierowcy i wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu hydraulicznego zestawu ratownictwa drogowego. Na miejsce dotarły także zastępy z OSP Rączna i JRG 3. Ranny kierowca został przetransportowany śmigłowcem HEMS do szpitala. Droga Piekary - Rączna na czas działań była nieprzejezdna.W akcji udział wzięły: GLBM OSP Liszki; GCBARt OSP Kryspinów; SLRr OSP Rączna; GBARt, SLOp JRG 3; ZRM P; LPR; Policja.Ponadto w ostatnich dniach interweniowaliśmy:- uwalniając półtoraroczne dziecko, które zatrzasnęło się w samochodzie osobowym- kilkukrotnie podczas pożarów nieużytków- podczas kolizji drogowej czterech pojazdów na autostradzie a4.Zabezpieczaliśmy, także, wspólnie z krakowskim WOPR i OSP Jeziorzany mistrzostwa w kajakarstwie na rzece Wiśle.

3 sierpnia, o godz. 10:19 zostaliśmy zaalarmowani do wypadku drogowego w miejscowości Liszki. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jego wyniku trzy osoby zostały poszkodowane, w tym jedno dziecko, do którego konieczne było wykonanie dostępu narzędziami hydraulicznymi, następnie zostało przekazane zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną z pierwszych osób udzielających pomoc przed przyjazdem służb był Naczelnik OSP Kryspinów, który był w pobliżu zdarzenia i po kontakcie telefonicznym z dyspozytorem SKKM udał się od razu na miejsce.

31 lipca, o godz. 16:26 zostaliśmy zaalarmowani o wypadku drogowym na autostradzie. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Mimo prowadzonej reanimacji motocyklista zmarł. Na miejscu: OSP Kryspinów, OSP Liszki, JRG Bytom (zabezpieczenie ŚDM), JRG 3 SLOp, śmigłowiec HEMS, ZRM, Policja.Następnie po zakończeniu działań na autostradzie SKKM zadysponowało nas do portu lotniczego, gdzie po raz kolejny zalaniu uległ parking piętrowy. Tam działania prowadziliśmy z LSRG, OSP Balice, OSP Zabierzów.

Wydarzenia

Kreator stron internetowych - strona bez programowania